State Legislature Directory
Contact us   Terms of use
Loading data, please wait ...
DistrictPartyBills
James Arciero Second Middlesex Democratic Sponsored Bills
Brian M. Ashe Second Hampden Democratic Sponsored Bills
Cory Atkins Fourteenth Middlesex Democratic Sponsored Bills
Bruce J. Ayers First Norfolk Democratic Sponsored Bills
Ruth B. Balser Twelfth Middlesex Democratic Sponsored Bills
Christine P. Barber Thirty-Fourth Middlesex Democratic Sponsored Bills
F. Jay Barrows First Bristol Republican Sponsored Bills
Jennifer E. Benson Thirty-Seventh Middlesex Democratic Sponsored Bills
Donald R. Berthiaume, Jr. Fifth Worcester Republican Sponsored Bills
Nicholas A. Boldyga Third Hampden Republican Sponsored Bills
Paul Brodeur Thirty-Second Middlesex Democratic Sponsored Bills
Antonio F. D. Cabral Thirteenth Bristol Democratic Sponsored Bills
Daniel Cahill Tenth Essex Democratic Sponsored Bills
Thomas J. Calter Twelfth Plymouth Democratic Sponsored Bills
Kate D. Campanale Seventeenth Worcester Republican Sponsored Bills
Linda Dean Campbell Fifteenth Essex Democratic Sponsored Bills
James M. Cantwell Fourth Plymouth Democratic Sponsored Bills
Gailanne M. Cariddi First Berkshire Democratic Sponsored Bills
Evandro C. Carvalho Fifth Suffolk Democratic Sponsored Bills
Gerard Cassidy Ninth Plymouth Democratic Sponsored Bills
Tackey Chan Second Norfolk Democratic Sponsored Bills
Nick Collins Fourth Suffolk Democratic Sponsored Bills
Mike Connolly Twenty-Sixth Middlesex Democratic Sponsored Bills
Edward F. Coppinger Tenth Suffolk Democratic Sponsored Bills
Brendan P. Crighton Eleventh Essex Democratic Sponsored Bills
William L. Crocker, Jr. Second Barnstable Republican Sponsored Bills
Claire D. Cronin Eleventh Plymouth Democratic Sponsored Bills
Daniel Cullinane Twelfth Suffolk Democratic Sponsored Bills
Mark J. Cusack Fifth Norfolk Democratic Sponsored Bills
Josh S. Cutler Sixth Plymouth Democratic Sponsored Bills
Angelo L. D'Emilia Eighth Plymouth Republican Sponsored Bills
Michael S. Day Thirty-First Middlesex Democratic Sponsored Bills
David F. DeCoste Fifth Plymouth Republican Sponsored Bills
Robert A. DeLeo Nineteenth Suffolk Democratic Sponsored Bills
Marjorie C. Decker Twenty-Fifth Middlesex Democratic Sponsored Bills
Brian S. Dempsey Third Essex Democratic Sponsored Bills
Diana DiZoglio Fourteenth Essex Democratic Sponsored Bills
Geoff Diehl Seventh Plymouth Republican Sponsored Bills
Daniel M. Donahue Sixteenth Worcester Democratic Sponsored Bills
Paul J. Donato Thirty-Fifth Middlesex Democratic Sponsored Bills
Shawn Dooley Ninth Norfolk Republican Sponsored Bills
William Driscoll Seventh Norfolk Democratic Sponsored Bills
Michelle M. DuBois Tenth Plymouth Democratic Sponsored Bills
Peter J. Durant Sixth Worcester Republican Sponsored Bills
James J. Dwyer Thirtieth Middlesex Democratic Sponsored Bills
Carolyn C. Dykema Eighth Middlesex Democratic Sponsored Bills
Lori A. Ehrlich Eighth Essex Democratic Sponsored Bills
Tricia Farley-Bouvier Third Berkshire Democratic Sponsored Bills
Kimberly N. Ferguson First Worcester Republican Sponsored Bills
Dylan Fernandes Barnstable, Dukes and Nantucket Democratic Sponsored Bills
Ann-Margaret Ferrante Fifth Essex Democratic Sponsored Bills
Michael J. Finn Sixth Hampden Democratic Sponsored Bills
Carole A. Fiola Sixth Bristol Democratic Sponsored Bills
Paul K. Frost Seventh Worcester Republican Sponsored Bills
William C. Galvin Sixth Norfolk Democratic Sponsored Bills
Sean Garballey Twenty-Third Middlesex Democratic Sponsored Bills
Denise C. Garlick Thirteenth Norfolk Democratic Sponsored Bills
Colleen M. Garry Thirty-Sixth Middlesex Democratic Sponsored Bills
Carmine L. Gentile Thirteenth Middlesex Democratic Sponsored Bills
Susan Williams Gifford Second Plymouth Republican Sponsored Bills
Thomas A. Golden, Jr. Sixteenth Middlesex Democratic Sponsored Bills
Solomon Goldstein-Rose Third Hampshire Democratic Sponsored Bills
Carlos Gonzalez Tenth Hampden Democratic Sponsored Bills
Kenneth I. Gordon Twenty-First Middlesex Democratic Sponsored Bills
Danielle W. Gregoire Fourth Middlesex Democratic Sponsored Bills
Patricia A. Haddad Fifth Bristol Democratic Sponsored Bills
Sheila C. Harrington First Middlesex Republican Sponsored Bills
Stephan Hay Third Worcester Democratic Sponsored Bills
Jonathan Hecht Twenty-Ninth Middlesex Democratic Sponsored Bills
Paul R. Heroux Second Bristol Democratic Sponsored Bills
Natalie Higgins Fourth Worcester Democratic Sponsored Bills
Bradford R. Hill Fourth Essex Republican Sponsored Bills
Kate Hogan Third Middlesex Democratic Sponsored Bills
Russell E. Holmes Sixth Suffolk Democratic Sponsored Bills
Kevin G. Honan Seventeenth Suffolk Democratic Sponsored Bills
Steven S. Howitt Fourth Bristol Republican Sponsored Bills
Daniel J. Hunt Thirteenth Suffolk Democratic Sponsored Bills
Randy Hunt Fifth Barnstable Republican Sponsored Bills
Bradley H. Jones, Jr. Twentieth Middlesex Republican Sponsored Bills
Louis L. Kafka Eighth Norfolk Democratic Sponsored Bills
Hannah Kane Eleventh Worcester Republican Sponsored Bills
Jay R. Kaufman Fifteenth Middlesex Democratic Sponsored Bills
Mary S. Keefe Fifteenth Worcester Democratic Sponsored Bills
James M. Kelcourse First Essex Republican Sponsored Bills
Kay Khan Eleventh Middlesex Democratic Sponsored Bills
Peter V. Kocot First Hampshire Democratic Sponsored Bills
Robert M. Koczera Eleventh Bristol Democratic Sponsored Bills
Stephen Kulik First Franklin Democratic Sponsored Bills
Kevin J. Kuros Eighth Worcester Republican Sponsored Bills
John J. Lawn, Jr. Tenth Middlesex Democratic Sponsored Bills
Jack Lewis Seventh Middlesex Democratic Sponsored Bills
David Paul Linsky Fifth Middlesex Democratic Sponsored Bills
Jay D. Livingstone Eighth Suffolk Democratic Sponsored Bills
Marc T. Lombardo Twenty-Second Middlesex Republican Sponsored Bills
James J. Lyons, Jr. Eighteenth Essex Republican Sponsored Bills
Adrian Madaro First Suffolk Democratic Sponsored Bills
John J. Mahoney Thirteenth Worcester Democratic Sponsored Bills
Elizabeth A. Malia Eleventh Suffolk Democratic Sponsored Bills
Ronald Mariano Third Norfolk Democratic Sponsored Bills
Paul W. Mark Second Berkshire Democratic Sponsored Bills
Christopher M. Markey Ninth Bristol Democratic Sponsored Bills
Juana Matias Sixteenth Essex Democratic Sponsored Bills
Joseph W. McGonagle, Jr. Twenty-Eighth Middlesex Democratic Sponsored Bills
Joseph D. McKenna Eighteenth Worcester Republican Sponsored Bills
Paul McMurtry Eleventh Norfolk Democratic Sponsored Bills
Joan Meschino Third Plymouth Democratic Sponsored Bills
James R. Miceli Nineteenth Middlesex Democratic Sponsored Bills
Aaron Michlewitz Third Suffolk Democratic Sponsored Bills
Leonard Mirra Second Essex Republican Sponsored Bills
Rady Mom Eighteenth Middlesex Democratic Sponsored Bills
Frank A. Moran Seventeenth Essex Democratic Sponsored Bills
Michael J. Moran Eighteenth Suffolk Democratic Sponsored Bills
David K. Muradian, Jr. Ninth Worcester Republican Sponsored Bills
Mathew Muratore First Plymouth Republican Sponsored Bills
James M. Murphy Fourth Norfolk Democratic Sponsored Bills
Brian Murray Tenth Worcester Democratic Sponsored Bills
David M. Nangle Seventeenth Middlesex Democratic Sponsored Bills
Harold P. Naughton, Jr. Twelfth Worcester Democratic Sponsored Bills
Shaunna L. O'Connell Third Bristol Republican Sponsored Bills
James J. O'Day Fourteenth Worcester Democratic Sponsored Bills
Keiko M. Orrall Twelfth Bristol Republican Sponsored Bills
Jerald A. Parisella Sixth Essex Democratic Sponsored Bills
Sarah K. Peake Fourth Barnstable Democratic Sponsored Bills
Alice Hanlon Peisch Fourteenth Norfolk Democratic Sponsored Bills
Thomas M. Petrolati Seventh Hampden Democratic Sponsored Bills
William Smitty Pignatelli Fourth Berkshire Democratic Sponsored Bills
Elizabeth A. Poirier Fourteenth Bristol Republican Sponsored Bills
Denise Provost Twenty-Seventh Middlesex Democratic Sponsored Bills
Angelo J. Puppolo, Jr. Twelfth Hampden Democratic Sponsored Bills
David M. Rogers Twenty-Fourth Middlesex Democratic Sponsored Bills
John H. Rogers Twelfth Norfolk Democratic Sponsored Bills
Jeffrey N. Roy Tenth Norfolk Democratic Sponsored Bills
Byron Rushing Ninth Suffolk Democratic Sponsored Bills
Daniel J. Ryan Second Suffolk Democratic Sponsored Bills
Angelo M. Scaccia Fourteenth Suffolk Democratic Sponsored Bills
Paul A. Schmid, III Eighth Bristol Democratic Sponsored Bills
John W. Scibak Second Hampshire Democratic Sponsored Bills
Alan Silvia Seventh Bristol Democratic Sponsored Bills
Frank I. Smizik Fifteenth Norfolk Democratic Sponsored Bills
Todd M. Smola First Hampden Republican Sponsored Bills
Theodore C. Speliotis Thirteenth Essex Democratic Sponsored Bills
Thomas M. Stanley Ninth Middlesex Democratic Sponsored Bills
William M. Straus Tenth Bristol Democratic Sponsored Bills
Jeffrey Sánchez Fifteenth Suffolk Democratic Sponsored Bills
Jose F. Tosado Ninth Hampden Democratic Sponsored Bills
Paul Tucker Seventh Essex Democratic Sponsored Bills
Chynah Tyler Seventh Suffolk Democratic Sponsored Bills
Steven Ultrino Thirty-Third Middlesex Democratic Sponsored Bills
Aaron Vega Fifth Hampden Democratic Sponsored Bills
John C. Velis Fourth Hampden Democratic Sponsored Bills
David T. Vieira Third Barnstable Republican Sponsored Bills
RoseLee Vincent Sixteenth Suffolk Democratic Sponsored Bills
Joseph F. Wagner Eighth Hampden Democratic Sponsored Bills
Chris Walsh Sixth Middlesex Democratic Sponsored Bills
Thomas P. Walsh Twelfth Essex Democratic Sponsored Bills
Timothy R. Whelan First Barnstable Republican Sponsored Bills
Susannah M. Whipps Second Franklin Republican Sponsored Bills
Bud Williams Eleventh Hampden Democratic Sponsored Bills
Donald H. Wong Ninth Essex Republican Sponsored Bills
Jonathan D. Zlotnik Second Worcester Democratic Sponsored Bills